Çanakkale Web Haber

Erenoğlu : “Üniversitemizin Daha Saydın Bir Değere Sahip Olması İçin Çalıştık”

  • Erenoğlu : “Üniversitemizin Daha Saydın Bir Değere Sahip Olması İçin Çalıştık”
Üniversite
10 Haziran 2024

Erenoğlu : “Üniversitemizin Daha Saydın Bir Değere Sahip Olması İçin Çalıştık”

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Erenoğlu, bir yıllık çalışmalarını değerlendirdiği basın toplantısı düzenledi Basın toplantısında bir yılda çok şey başardıklarını ifade etti. ÇOMÜ’ nün bu süreç içinde oldukça iyi mesafe aldığını dile getiren Erenoğlu 49 öğrencisi, 5 binin üzerindeki idari personeli ve akademisyenlerle Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nin saygın bir değere sahip olması için çalıştıklarını anlattı.

“ÇOMÜ’nün Saygın Bir Değere Sahip Olması İçin Çalıştık”

6 Haziran 2023 yılında göreve başlayan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Erenoğlu, bir yıllık çalışmalarını değerlendirdiği basın toplantısı düzenledi. ÇOMÜ Dardanos yerleşkesi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya ÇOMÜ Rektörü Profesör Doktor Cüneyt Erenoğlu, Rektör Yardımcıları Profesör Doktor Evren Karayel Gökkaya, Profesör Doktor Dinçay Köksal ve  Profesör DoktorHüsnü Levent Dalyancı, ÇOMÜ Genel Sekreteri Ogüz Ünal, ÇOMÜ Kurumsal İletişim Direktörü Doçent DoktorAli Emre Bilis, ÇOMÜ Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Cahit Kurt, ÇOMÜ Hastanesi Başmüdür Vekili Doçent Doktor Apdulkadir Atakan, ÇOMÜ Araştırma Dekanı Doçent Doktor Sevcan Karav ve çok sayıda gazeteci katıldı. Dardanos Yerleşkesi'nde yapılan basın toplantısında Rektör Erenoğlu, göreve geldiği tarihten itibaren geçen 1 yıllık süreçte yapılan çalışmaları anlattı. Bir yılda çok şey başardıklarını ifade eden Rektör Erenoğlu, ÇOMÜ’ nün bu süreç içinde oldukça iyi mesafe aldığını dile getirdi Rektör Erenoğlu toplantıda 49 öğrencisi, 5 binin üzerindeki idari personeli ve akademisyenlerle Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nin saygın bir değere sahip olması için çalıştıklarını anlattı. Erenoğlu toplantıda Çomü’nün saygın bir değere sahip olmak için her türlü potansiyeli sahip olduğuna işaret eden Erenoğlu pek çok kamu ve özel sektör ile buluşmalar gerçekleştirdiklerini ve geri dönüşler aldıklarını anlattığı basın toplantısında “250’nin üzerinde çalıştay yaptık. Araştırma dekanlığı korduk. Bunun yöremize çok ciddi katkılar sunacağını düşünüyoruz. Bir yıl öncesine göre bilimsel yayınlarımızda yüzde 40 artış sağladık. Kent ile sanayi ile ilişkilerimiz güçlendirdik. Değeri 3 milyon euronun üzerinde olan projeler gerçekleştirdik” dedi.

ÇOMÜ Hastanesine İki Cihaz Alınması İçin Yardım Kampanyası Başlatılacak

Rektör Erenoğlu Basın toplantısında Bir yıl içinde nelerin yapıldığına dair, görsel sunumların yapıldığı toplantıda ayrıntılı bilgiler aktarıldı. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Hastanesinin kanser araştırmalarını kolaylaştıracak ve kuşkuya yer bırakmayacak kesinlikte tanı koymaya yardımcı olan Pozitron Emisyon Tomografisi  (PET-CT) cihazına ihtiyaç duyulduğunu dile getiren Rektör Erenoğlu; “Bu cihaz kanser hastalığı tanısı koyarken çok önemli. Tanı sonrası yapılan tedavilerin ardından yine aynı şekilde ne kadar mesafe aldığınızı da ölçebildiğiniz bir tıbbi bir cihaz. Aynı zamanda Demans Hastalığı, Kardiyolojik rahatsızlıklarda da çok önemli bir cihaz. Ne yazık ki; bu hastanemizde yok. Bir diğer ihtiyaç duyulan yapay zeka ile güçlendirilmiş Emar Cihazı. Bizim cihazımız 2009 model ve yeterli gelmiyor. Bir hasta yarım saatte çıkabiliyor. Oysa yeni bir Emar Cihazı aynı işi 5-6 dakikada yapıyor. Hastalarımıza 5-6 ay sonrasına randevu verebiliyoruz. 24 saat çalıştırıyoruz. Bu bir yönetici olarak beni üzüyor. Hastanemizde olmayan bu iki cihaz için kampanya başlattık. Halkımızın, iş insanlarımızın desteğini bekliyoruz” dedi.Eren oğlu her iki önemli cihaz’ın alınması için Çanakkale çapında kampanya başlatacaklarınıda ifade ederek “İki cihazın fiyatı yaklaşık olarak 3 milyon doların biraz üzerinde. Çanakkale bu iki cihazın satın alınmasına katkı sunmak isterse Rektörlük ile temas kurabilir; açılan hesaplara bağış yapabilir.” dedi.

Etiketler: 
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Prof. Dr. Cüneyt Erenoğlu
Basın Toplantısı
saygın değer
üniversite çalışmaları
kamu ve özel sektör işbirliği
çalıştay
araştırma dekanlığı
bilimsel yayınlar
projeler
üniversite hastanesi
PET-CT cihazı
yapay zeka destekli Emar cihazı
yardım kampanyası
kanser araştırmaları
demans hastalığı
kardiyolojik rahatsızlıklar