Çanakkale Web Haber

Arslan : “Bize Görev Veren Halkımıza Hizmet Etmek İçin Çalışıyoruz”

  • Arslan : “Bize Görev Veren Halkımıza Hizmet Etmek İçin Çalışıyoruz”
Belediye
08 Temmuz 2024

Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, Başkent Ankara’ya Adeta Çıkarma Yaptı

Arslan : “Bize Görev Veren Halkımıza Hizmet Etmek İçin Çalışıyoruz”

Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, Başkent Ankara’ya adeta çıkarma yaptı. Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan ve beraberindeki heyetin gerçekleştirdiği Ankara ziyaretinde, Çanakkale Milletvekillerinin yanı sıra İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent turanı’ da ziyaret etti. Arslan, Kepez’in sorunlarına çözüm aradığı bir çok konuda da çeşitli bakanlık ve yetkili mercilere ziyaret gerçekleştirdi. Sorunları TBMM’de Çanakkale Milletvekilleri ile de paylaşan Başkan Birol Arslan sorunlara çözüm aradı. Arslan’ ın bu önemli ziyaretlerine Kepez Belediyesi Meclis üyeleri de katıldı.

“1 Saat Süren Toplantıda Çanakkale’yi ve Kepez’i konuştuk”

Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, Ankara ziyaretleri ile ilgili yaptığı değerlendirmede ziyaretlerin çok olumlu geçtiğinin altını çizdi. Arslan, kendisinin ve Kepez Belediye Meclisi’nin anıtkabir ziyaretinin ardından ilk ziyaretlerini İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan’a gerçekleştirdiklerini belirterek ”Bülent Turan ile çok samimi bir görüşme gerçekleştirdik “dedi. Arslan, değerlendirmesinde “31 Mart 2024 Kepez halkının teveccühünü alan Kepez Belediye Başkanı olarak ben ve iki siyasi parti gurubundan oluşan CHP ve AK Parti Kepez Belediye Meclis üyeleri ile hep birlikte birlikte Ankara'ya giderek Ankara'da Çanakkale'nin temsilcileriyle bir araya geldik. Ankara ziyaretinde önce İçişleri Bakan Yardımcımız Sayın Bülent Turan'ı ziyaret ettik. Onunla uzun dostça bir sohbette bulunduk. Yaklaşık bir saat süren toplantımızda da Çanakkale'yi konuştuk., Kepez'i konuştuk. Bölgemizi konuştuk. Kepez'in sorunlarını konuştuk. Ve bu noktada kendisinin büyük bir desteğini gördük. Şunu ifade etmek isterim ki özellikle Bülent Turan Kepez'in ve bölgenin tüm sorunlarına hakim ve bu noktada çözümü konusunda da çalışmalarını sürdürüyor. Kepez' de de çok iyi biliyor ve su sorunuyla ilgili de bizim tüm anlattıklarımızı da not olarak aldı. En kısa süreçte Devlet Su İşleri yetkilileriyle görüşerek projenin ihale aşamasına gelmesi noktasında tüm desteği vereceğimi samimiyetle ifade etti. Bülent Turan ile daha başka konuları da konuştuk. Devlet Su İşleri'nin Kepez dere ıslahıyla ilgili çalışmaların artık son noktaya geldiği ve sonuçlanması noktasında da çalışmalar yürüteceğimizi karşılıklı konuştuk. AK Parti grubu ve CHP grubu da Bülent Bey'i dikkatle dinledi ve sonuçlandırma adına adımlar atmak konusunda konuştuk. Her şey çok güzeldi. İçişleri Bakan Yardımcımız Bülent Turan toplantımızın ardından bize bakanlıkta gezdirdi, bakanlığı tanıttı. Ve hepimiz de kapıya kadar gelerek yolcu etti. Kendisine gerçekten çok teşekkür ediyoruz. Çok samimi bir görüşme oldu. Turan, bizi yolcu ederken “Bizim için memleket her şeyden önemli. Memleketimize hizmet etmek için hiçbir şekilde parti ayrımı yapmıyoruz” dedi. “Sizleri de burada gördüğüm için çok mutlu oldum bugün” dedi. O da çok keyifliydi. Onu da belirtmek isterim.” dedi.

“Çanakkale’ nin Vekilleri İle Çanakkale Ruhunu Yaşadık”

Arslan, Değerlendirmesinin devamında Ankara ziyaretinde Çanakkale’nin 4 milletvekili ile de bir araya geldiklerini ifade ederek “İçişleri Bakan Yardımcımız Bülent Turan’ı ziyaretimizin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisine geçtik Mecliste Çanakkalemizin dört milletvekilliğiyle de ayrı ayrı görüştük ve bu görüşmelerin finalini Çanakkale ruhuna yakışır şekilde yaptık.  Biz 16.30 ‘da dört vekil ile aynı salonda buluştuk. Beraber onlara Kepez Spor atkıları ve flamaları hediye ettik. Ardından dört vekil bizi yemeğe götürdü. Dostça, harika bir yemek oldu. Yemekte hiç siyasetin konuşulmadığı gibi hiç kimsede siyaset yapmadı. Tamamen Çanakkale’yi konuştuk, Çanakkale'nin sorunlarının konuştuğu bir toplantı oldu. Şunu belirtmek isterim ki gerek dört vekil gerekse İçişleri Bakan Yardımcımız Bülent Turan Kepez heyetimizle gerçekten çok ilgilendi. Bizlere verilen bu değer bizleri gerçekten mutlu etti. Kepez çok kıymetli bir coğrafyada Ankara ziyaretlerimizde bunu bir kez daha gördüm ve çok memnun oldum. Bundan sonra da iş birliklerimiz devam edecek. Kepez'de, Kepez Belediyesi'nde AKP ve CHP iki partili bir meclis var. Ve bu meçlisi oluşturan Meclis üyelerine İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan şunu söyledi. “Bakın arkadaşlar elbette siyaset yapacaksınız ama bugün siyaset günü değil. Gün sizi seçen ve görev veren Halka hizmet günü. O yüzden kavga etmeyin Halkınıza hizmet edin” dedi ve kendi AK Parti Meclis gurubu üyelerini de kendi tavsiyelerini verdi. O anlamda inşallah bundan sonra da bundan önce olduğu gibi bundan sonra da halkımıza en iyi hizmet etmek için çalışacağız.” dedi.

“Atikhisar Barajından Kepez Su Alarak Sorunu Çözeceğiz”  

Kepez Belediye Başkanı Ankara ziyaretleri kapsamında Kepez’ in su sorununun çözümü ile ilgili konunun da görüşüldüğünü ifade ederek “Malum biliyorsunuz Kepez'in bir su sorunu var. Bu su          sorunun çözülmesi için Kepez’ in Atikhisar Barajından su alması gerekiyor. 2021 yılından itibaren bu konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2021 yılında Devlet Su İşleri yetkilileri şunu söylemişti. “Bugüne kadar Kepez Belediyesi Devlet Su İşleri'nden herhangi bir su talebinde bulunmadığı için Atikhisar barajlar sizin için bir su tahsisi ayırmadık”. Ama bugün itibariyle Kepez Belediyemiz resmi yazı ile bir  su tahsisinde bulunmaya başlıyoruz ama Kepez’in Atikhisar barajından su almaya başlaması ile ilgili izin ve yatırımların süresi en erken beş yada altı yılı bulur. Umuyorum ki İçişleri Bakan Yardımcımız Bülent Turan’ın da destekleriyle bu süreyi kısaltarak Kepez halkına Atikhisar Barajı suyu ile buluşturacağız. Diğer konularda da Yine çalışmalarımızı sürdüreceğiz ve halkımıza en iyi hizmeti sunmak adına çalışmalarımızı yürüteceğiz. Ben, İçişleri Bakan Yardımcımız Sayın Bülent Turan'a ve dört tane milletvekilimize bize göstermiş oldukları alaka için çok teşekkür ediyorum ve şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

“Her Zaman Olduğu Gibi Atamızı Anıtkabirde Ziyaret Ettik”

Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan Kepez Belediye Meclis üyeleri ile birlikte Ankara ziyaretinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatük’ü ebedi istirahgahında ziyaret ettiklerini de belirterek “Tabii ki  benim ve meclis üyelerimizin Ankaradaki programın en başında Ata'mızı ziyaret vardı. Anıtkabir'e gittik. Kepez Belediye meclsisini oluşturan CHP ve AK parti Belediye Meclis üyeleri ile birlikte Ata'mızın huzuruna çıktık. Ona, saygımızı, milletimizi, şükranlarımızı sunduk.  Elbette ki  bu bizim için çok kıymetliydi. ben ankaraya her gittiğimde mutlaka Ata'mızı bir ziyaret ediyorum. Ankara ziyaretlerimiz çok keyifli bir gün oldu. her iki partinin Meclis grubu üyeleri birbiriyle kaynaştı. Kepez’de zaten meclisi oluşturan siyasi partilerin meclis üyeleri kentin içinde arkadaşız ama bu seyahat bizi daha da birbirimize bağladı. Kepez için birlikte çok daha güzel işler yapacağız.

Etiketler: 
kepez belediye başkanı birol arslan
Ankara ziyareti
İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan
çanakkale milletvekilleri
Atıkhisar barajı
su sorunu çözümü
Anıtkabir ziyareti
Kepez'in sorunları
siyasi iş birliği
halk hizmeti